Teadliku Heaolu Coaching OÜ on loodud suurest ja siirast soovist kaasa aidata inimeste õnneliku ja heas energias voolava elu loomisele ja elamisele. Soov toetada inimesi nende eluteel jagades oma elukogemust ja -tarkust on sündinud minu enda eluloost, kokkupuutest meeleteadlikkuse ja arengunõustamisega.

Olen õppinud USA Mindfulness Coaching School’is meeleteadlikku arengunõustamist (mindfulness coaching) ehk seda, kuidas oma eesmärkide saavutamiseks meeleteadlikkust kasutada ja alates 2016. aastast olen seda ka klientidega praktiseerinud. Jätkan samas koolis õpinguid heaolu arengunõustamise (wellness coaching) praktiseerimiseks.

Arengunõustamise juurde jõudsin Fontese karjäärijuhendamise (coaching) koolitusel, kus kogesin, kui hästi toimib oma suurte ja tõeliste unistuste ning soovidega julgelt töötamine – enda peas ja südames ringlevate elavate mõtete ja tunnete kõva häälega välja rääkimine, nende kuulmine, kaja ja peegeldus ning teadlik keskendumine oma soovide samm sammu haaval elluviimisele. Arengunõustamise juures võlub mind eelkõige selle paindlik ja edukas iseenese unikaalsust jõustav ja arendav lähenemine.

Olen maailma suurima professionaalselt koolitatud äri ja isikliku elu arengunõustajate organisatsiooni International Coach Federation (ICF) liige, mis tähendab minu jaoks pühendumist kõrgete standardite hoidmisele ja Sinule professionaalse arengunõustaja koostööst parima kogemisele. Olen ICF’i aktiivse praktiku (Associated Certified Coach - ACC) akrediteeringuga arengunõustaja.

Meeleteadlikkuse roll minu elus

2010. aastal algas minu elus uus etapp – teadlik ja kindel sisemine otsus „olla õnnelik“ hakkas juhtima minu valikuid elus ja tõi kaasa suured muutused esmalt minu sisemaailmas, mis järjest rohkem hakkasid peegelduma ka välises maailmas.

Muutused algasid mediteerimiskursustega, kus kogesin esimest korda peale lapsepõlve uutmoodi kohalolu rõõmu ja kergust — vabanemist infomürast oma peas, see tähendab oma tihtipeale rasketest mõtetest, mis pakkus suurt kergendust ja vabanemist muredest, süümepiinadest, hirmudest, kuskil muul ajahetkel juba toimunud sündmuste elus hoidmisest, tulevikus toimuda võivate sündmuste ettekujutamisest või lihtsalt rahulolematusele keskendumisest.

Sellele kogemusele järgnesid mitmeaastased regulaarsed ja inspireerivad NIA (Neuromuscular Intercreative Action) trennid holistilises kombinatsioonis erinevatest tantsustiilidest, võitluskunstidest ja tervendavatest liikumise põhimõtetest, et muuta ja tervendada nii oma keha, meelt, emotsioone kui ka hinge – sain teada, kuidas on võimalik läbi füüsilise liikumise end tervena ja rõõmsana hoida.

2012. aastal tekkis suurem huvi kehaenergiate liikumise ja süvatoime vastu ning sattusin taiji’sse – vanadesse hiina harjutustesse, mida tehakse niiöelda liikuvas meditatsioonis ja mis viis mind taas uuele teadlikkuse tasandile, eelkõige tunnetuse ja märkamise osas – kõik selleks, et paremini olla tasakaalus, kogeda füüsilist ja emotsionaalset heaolu ja sisemist rahu.

Lisandusid viie rütmi tantsurännakud, kus oma sisetunde järgi täiesti vaba liikumine igakordselt unikaalse muusikavaliku taustaga viis mind jällegi uute mõistmiste, avastuste ja märkamisteni oma mõtete, tunnete ja kehaenergiate liikumisest.

Kõik need ja paljud teised eelnevad meele ja keha (vaimse ja füüsilise poole) harjutamise tehnikad on arendanud minu arusaama elu toimimisest ja on õpetanud, et kõik on kõigega seotud, iga meie mõte ja tunne on olulise mõjuga meie enesetundele, tervisele ja reaalsusele. Iga otsuse ja valikuga oma elus ütleme millelegi „jah“ ja millelegi „ei“ ning tähtis on võtta vastutus oma otsuste eest. Väga oluline on osata elada olevikus – ainult praegusel hetkel on võimalik reaalselt kogeda, mida iganes soovime (õnne, rõõmu) ja just praeguse hetkega kujundame oma tulevikku. Olen täna väga erinev inimene, kes olin enne meeleteadlikkusega kokkupuudet – enesetunne, emotsioonid, suhtumine ellu ja endasse on väga erinev, kuid teisalt oma olemuselt olen ikka, nagu olen alati olnud — olen jõudnud endale lähemale kui eales varem ning see innustab ja inspireerib mind ka teisi inimesi nende teekonnal neid toetama.

Minu isiklik areng on praeguseks päädinud ka uue tööalase väljakutsega – 14-aastane tööelu finantsettevõttes vajas suurt muutust ja täna teen ma seda, mis mulle tõesti kõige rohkem meeldib ja mis on mulle kõige loomulähedasem – töötan inimestega nende parima mina hüvanguks.

Minu väärtused elus ja töös on pühendumine, kvaliteet, heaolu, põlised-iidsed elu- ja rahvatarkused, puhas ning siiras elurõõm avatud ja vahetus suhtlemises.